Ez a július volt a legmelegebb hónap a Földön, amióta mérik
A július az év legmelegebb hónapja, és az a július volt minden idők legmelegebbje.
A július az év legmelegebb hónapja, és az a július volt minden idők legmelegebbje.
A Boxabl 15 millió forintnyi dollárt kér az egy nap alatt felépíthető, mindennel felszerelt ingatlanokért.
A speciális takarókkal 70 százalékkal tudják csökkenteni az olvadást.
Egy új kutatás szerint jóval kisebb lehetne a karbonlábnyomunk, ezt a járvány alatt több hazai háztartás is bizonyította, bár leginkább azzal, hogy nem ültek annyit autóba.
Az érintett dokumentum azt foglalja össze, milyen életmódbeli változásokra van szükség a fejlett országokban ahhoz, hogy csökkentsék a klímaváltozás hatásait.
Az Egyesült Királyságban 1998 óta tilos a gyakorlat, most azonban egy európai kezdeményezés mögé beállva újra lehetőség nyílhat rá.
Mintha csak egy nagy költségvetésű hollywoodi film trükkjeit néznénk, amelyek a legbelsőbb félelmeinkre hatnak a maguk profizmusával, hogy katasztrófákkal riogassanak. Ilyenek a görögországi erdőtüzek képei, csakhogy egy olyan katasztrófát mutatnak meg, amely itt és most zajlik. És amikor ezeket a képeket nézzük, nemcsak a jelent, hanem a jövőt is láthatjuk magunk előtt.
A feltehetőleg gyújtogatás okozta katasztrófa miatt háromnapos nemzeti gyász kezdődik csütörtökön.
Egyre gyakrabban önt ki a Temze, tíz éven belül akár a belvárost is gyakran elmoshatja. A külsőbb kerületek még ennél is nagyobb bajban lehetnek.
Nemcsak az épületeken hagyott nyomott a pusztító németországi árvíz, hanem a helyiek lelkében is. A Deutsche Welle riportja.
Mire a dél-franciaországi Carroshoz ér, már egy csepp víz sem folyik a Var medrében.
A BeBot teljes mértékig elektromos, önjáró, de az igazi robotporszívókkal ellentétben távirányítású.
Sokféle adó fizetése alól is ugyanúgy mentesülnek a környezetkímélő besorolást megszerző motorosok, mint a villanyautósok.
A jeges Tisza-tóban esve-kelve, később derékig sárban, a tó közepén pár vékony deszkán egyensúlyozva egy láncfűrésszel: így építették meg lelkes civilek a tó vadonatúj, máris őrülten népszerű látványosságait, két kilátót, amelyek kizárólag a vízről közelíthetőek meg.
Egy hidrobiológus súlyos ökológiai következményekre figyelmeztet. Szerinte sokan azt hiszik, a telekkel együtt a tavat is megvették.
Vízvisszatartó parkokkal, zöldtetőkkel, esőkertekkel, süllyesztett terekkel és csatornaként funkcionáló alagutakkal veszik fel a küzdelmet a metropoliszokban a hirtelen lezúduló csapadékkal.
A műanyaghulladék nagyját újra tudják hasznosítani, hajó és szemeteszsák is készül így.